پاورپوینت گفتمان مهدويت‌ (کتاب)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت گفتمان مهدويت‌ (کتاب) :


پاورپوینت گفتمان مهدويت‌ (کتاب)
(گفتمان مهدویت سخنرانی‌های گفتمان مهدویت اول و دوم) متن سخنرانی‌های اولین و دومین گفتمان مهدویت است که توسط آیات عظام و حجج اسلام ابراهیم امینی, محمدهادی معرفت, اکبر هاشمی رفسنجانی, مرتضی عسکری, محمد واعظ زاده خراسانی, علی کورانی, دکتر محمدهادی عبدخدایی, نجم الدین طبسی و دکتر محمد لگنهاوسن ایراد شده و توسط مؤسسه فرهنگی انتظار نور در سال 1380 ش, به زبان فارسی, به چاپ رسیده است.

فهرست مندرجات

1 - انگیزه تألیف
2 - ساختار کتاب
3 - گزارش محتوا
3.1 - بخش دوم
3.2 - بخش آخر
4 - وضعیت کتاب
5 - منبع


انگیزه تألیف


آشنایی بیشتر و کاویدن ابعاد مختلف وجودی حضرت بقیه الله عجّل‌الله‌فرجه‌الشریف برای شیعیان, به ویژه داعیه داران نشر و ابلاغ فرهنگ هدایت مهدوی, انگیزه تدوین این اثر بوده است.

ساختار کتاب


کتاب با مقدمه مؤسسه فرهنگی انتظار نور در بیان انگیزه تدوین, آغاز شده و مطالب در سه بخش به ارائه متن کامل سخنرانی‌ها, پرداخته است.
این اثر درصدد است با استفاده از متفکران و دانشمندان حوزه و دانشگاه, به تبیین ابعاد گوناگون مساله مهدویت پرداخته و ضمن گسترش فرهنگ ناب مهدویت در میان مخاطبان حوزوی و دانشگاهی, شبهات و سؤالات موجود در این زمینه را بررسی کرده و پاسخ‌های منطقی, مستدل و قانع کننده به آن‌ها ارائه دهد.

گزارش محتوا


بخش اول, مربوط به گفتمان اول بوده و در دو قسمت ارائه شده است:
الف) حکومت امام مهدی عجّل‌الله‌فرجه‌الشریف : پیرامون روزی که حکومت جهانی تاسیس شده و صالحان وارث زمین می‌گردند و مسؤلیتی که مسلمانان و مخصوصا شیعه و روحانیت آنان در این زمینه دارند در سه قسمت بحث کرده است:
1- ترسیم و تصویر دورنمایی از حکومت جهانی حضرت مهدی عجّل‌الله‌فرجه‌الشریف .
2- این که حضرت چگونه این حکومت جهانی را به دست آورده و چگونه موفق و پیروز می‌شوند؟
3- ما درباره این حکومت چه مسؤلیتی داریم؟
ب) امام مهدی عجّل‌الله‌فرجه‌الشریف در قرآن کریم: با توجه به این مقدمه که قرآن کریم دارای دو جهت است:
1- آیات و سوره‌هایی که در مناسبت‌های مختلف و به عنوان علاج حادثه یا واقعه‌ای نازل شده که دلالت آیه, نوعی وابستگی با شان نزول پیدا می‌کند
2- بطن قرآن که جاوید

لینک کمکی