پاورپوینت کفر بني اسرائيل به قرآن (قرآن)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت کفر بني اسرائيل به قرآن (قرآن) :


پاورپوینت کفر بني اسرائيل به قرآن (قرآن)
عده ای بسیاری از بنی اسرائیل, از ایمان آوردن به قرآن کریم کفرورزیدند و روی گردان شدند. و بر اثر کفر به قرآن, روابط دوستانه ای با کافران پیدا کردند.

فهرست مندرجات

1 - کفر به قرآن
1.1 - کافران از فرمان خدا
2 - آثار کفر بنی اسرائیل به قرآن
2.1 - پیشتازی در کفر
2.2 - روابط با کافران
2.2.1 - دوستی کفار
3 - عوامل کفر بنی اسرائیل به قرآن
3.1 - کفر به قرآن اهل کتاب
4 - پانویس
5 - منبع


کفر به قرآن


بسیاری از بنی اسرائیل, از ایمان به قرآن کفرورزیدند و روی گردان شدند.
لعن الذین کفروا من بنی اسر یل... (کافران بنی اسرائیل, بر زبان داوود و عیسی بن مریم, لعن (و نفرین) شدند....) ولو کانوا یؤمنون بالله والنبی ومآ انزل الیه ما اتخذوهم اولیآ ولکن کثیرا منهم فسقون. (و اگر به خدا و پیامبر (ص) و آنچه بر او نازل شده, ایمان می‌ آوردند, (هرگز) آنان (کافران‌) را به دوستی اختیار نمی‌ کردند ولی بسیاری از آنها فاسقند.) (برداشت مزبور, بر این اساس است که منظور از (النبی) پیامبراسلام صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم باشد که در این صورت, مقصود از (ما انزل الیه) قرآن است.)

[1] مائده/سوره5, آیه78.

[2] مائده/سوره5, آیه81.کافران از فرمان خدا


در این آیه راه نجات از این برنامه غلط و نادرست را به آنها نشان می ‌دهد که اگر راستی ایمان به خدا و پیامبر و آنچه بر او نازل شده است می‌ داشتند هیچگاه تن به دوستی بیگانگان و دشمنان خدا در نمی‌ دادند و آنان را به عنوان تکیه گاه خود انتخاب نمی‌ کردند (وَ لَوْ کانُوا یُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَ النَّبِیِّ وَ ما أُنْزِلَ إِلَیْهِ مَا اتَّخَذُوهُمْ أَوْلِیا َ) ولی متاسفانه در میان آنها کسانی که مطیع فرمان الهی باشند کمند و بسیاری از آنها از دایره فرمان خدا خارج شده, راه فسق را پیش گرفته ‌اند (وَ لکِنَّ کَثِیراً مِنْهُمْ فاسِقُونَ).

[3] مکارم شیرازی, ناصر, تفسیر نمونه, ج‌5, ص45.آثار کفر بنی اسرائیل به قرآنپیشتازی در کفر


بنی اسرائیل در کفر به کتاب آسمانی خویش, بر اثر کفر آنان به قرآن پیشتاز بودند.
یبنی اسر یل... (ای فرزندان اسرائیل!....) و امنوا بما انزلت مصدقا لما معکم ولاتکونوا اول کافر به ولاتشتروا بایتی ثمنا قلیلا وایی فاتقون. (و به آنچه نازل کرده‌ ام (قرآن‌) ایمان بیاورید! که نشانه‌ های آن, با آنچه در کتابهای شماست, مطابقت دارد و نخستین کافر به آن نباشید! و آیات مرا به بهای ناچیزی نفروشید! (و به خاطر درآمد مختصری, نشانه‌ های قرآن و پیامبر اسلام را, که در کتب شما موجود است, پنهان نکنید!) و تنها از من (و مخالفت دستورهایم) بترسید (نه از مردم)!) (برداشت مذکور مبتنی بر این اساس است که ضمیر در (به) به (ما معکم) که مقصود از آن تورات است و در آن خصوصیات قرآن آمده برگردد)

[4] آلوسی, شهاب الدین, روح المعانی, ج1, ص246.

(بنابراین, جمله (و لاتکونوا...) در ارتباط با جمله (آمنوا بما انزلت) چنین معنا می‌شود:‌ای بنی اسرائیل, به قرآن ایمان آورید و از نخستین کسانی نباشید که به کتب آسمانی خود کافر می‌شوند.)(یعنی در صورت انکار قرآن, کتابهای آسمانی خود را انکار کرده‌اید!.)

[5] بقره/سوره2, آیه40.

[6] بقره/سوره2, آیه41.روابط با کافران


ایجاد روابط دوستانه بنی اسرائیل عصر بعثت با کافران, بر اثر کفر به قرآن بود.
لعن الذین کفرو

لینک کمکی