پاورپوینت کفر بني اسرائيل به خدا (قرآن)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت کفر بني اسرائيل به خدا (قرآن) :


پاورپوینت کفر بني اسرائيل به خدا (قرآن)
عده بسیاری از بنی اسرائیل عصر بعثت, به خداوند ایمان نداشتند, و سبب آن اعتقاد به الوهیت مسیح علیه‌السّلام بود. و روابطه دوستانه‌ای با کافران داشتند.

فهرست مندرجات

1 - کفر به خدا
1.1 - عدم ایمان به خدا
1.1.1 - سر پیچی از ایمان
1.2 - روابط با کافران
1.2.1 - خروج از فرمان خدا
1.3 - الوهیت مسیح
1.3.1 - اقنوم رب تعالی
2 - پانویس
3 - منبع


کفر به خداعدم ایمان به خدا


بسیاری از بنی اسرائیل عصر بعثت, فاقد ایمان به خدا بودند.
لعن الذین کفروا من بنی اسر یل... (کافران بنی اسرائیل, بر زبان داوود و عیسی بن مریم, لعن (و نفرین) شدند.....) ولو کانوا یؤمنون بالله والنبی ومآ انزل الیه ما اتخذوهم اولیآ ولـکن کثیرا منهم فـسقون. (و اگر به خدا و پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم و آنچه بر او نازل شده, ایمان می‌ آوردند, (هرگز) آنان (کافران) را به دوستی اختیار نمی‌ کردند ولی بسیاری از آنها فاسقند.)

[1] مائده/سوره5, آیه78.

[2] مائده/سوره5, آیه81.سر پیچی از ایمان


اگر آنها که همان اهل کتاب باشند به خدا و نبی او محمد صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم و قرآنی که به آن جناب نازل شده ایمان می‌ آوردند و یا به پیغمبر خود و کتابی که به او نازل شده مثلا موسی و توراتش ایمان می‌ داشتند هیچ وقت کفار را دوست خود نمی‌ گرفتند, برای اینکه ایمان چیزی است که تمامی اسباب را هر چه هم از آن مؤثرتر نباشد تحت الشعاع خود قرار داده و از بین می‌ برد, و لیکن عده بسیاری از آنان فاسق و سر پیچ از ایمانند.

[3] طباطبایی, محمدحسین, المیزان فی تفسیر القرآن, ترجمه موسوی همدانی, ج6, ص114.روابط با کافران


روابط دوستانه بنی اسرائیل عصر بعثت با کافران, پیامد کفر آنان به خدا بود.
لعن الذین کفروا من بنی اسر یل... (کافران بنی اسرائیل, بر زبان داوود و عیسی بن مریم, لعن (و نفرین) شدند.....) تری کثیرا منهم یتولون الذین کفروا... (بسیاری از آنها را می‌ بینی که کافران (و بت پرستان) را دوست می‌ دارند (و با آنها طرح دوستی می‌ ریزند). ....) ولو کانوا یؤمنون بالله والنبی ومآ انزل الیه ما اتخذوهم اولیآ ... (و اگر به خدا و پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم و آنچه بر او نازل شده, ایمان می‌ آوردند, (هرگز) آنان (کافران) را به دوستی اختیار نمی‌ کردند ولی بسیاری از آنها فاسقند.)

[4] مائده/سوره5, آیه78.

[5] مائده/سوره5, آیه80.

[6] مائده/سوره5, آیه81.خروج از فرمان خدا


در این آیه راه نجات از برنامه غلط و نادرست را به آنها نشان می‌دهد که اگر راستی ایمان به خدا و پیامبر و آنچه بر او نازل شده است می‌ داشتند هیچگاه تن به دوستی بیگانگان و دشمنان خدا در نمی‌ دادند و آنان را به عنوان تکیه گاه خود انتخاب نمی‌ کردند (و لو کانوا یؤمنون بالله و النبی و ما انزل الیه ما اتخذوهم اولیا ) ولی متاسفانه در میان

لینک کمکی