پاورپوینت کفر بني اسرائيل به تورات (قرآن)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت کفر بني اسرائيل به تورات (قرآن) :


پاورپوینت کفر بني اسرائيل به تورات (قرآن)
عده‌ای از بنی اسرائیل عصر بعثت, به برخی از دستورات تورات کافر شدند, که این کفر درپی دارنده ذلت و خواری دنیایی آنها و عذاب شدید در قیامت است. همچنین موجب محرومیت از یاری الهی در قیامت می‌شود.

فهرست مندرجات

1 - کفر به تورات
1.1 - کفر به برخی از دستورات
1.1.1 - تبعیض در احکام خدا
2 - کیفر کفر به تورات
2.1 - ذلت و خواری دنیایی
2.1.1 - خواری و رسوایی
2.2 - عذاب شدید آخروی
2.3 - محرومیت از یاری الهی
3 - پانویس
4 - منبع


کفر به توراتکفر به برخی از دستورات


گروهی از بنی اسرائیل عصر بعثت, به برخی از دستورات تورات کفر ورزیدند.
واذ اخذنا میثـق بنی اسر یل... (و (به یاد آورید) زمانی را که از بنی اسرائیل پیمان گرفتیم....) ثم انتم هـؤلا تقتلون انفسکم وتخرجون فریقا... افتؤمنون ببعض الکتـب وتکفرون ببعض... (اما این شما هستید که یکدیگر را می‌ کشید و جمعی از خودتان را از سرزمینشان بیرون می‌ کنید و در این گناه و تجاوز, به یکدیگر کمک می‌ نمایید (و اینها همه نقض پیمانی است که با خدا بسته ‌اید) در حالی که اگر بعضی از آنها به صورت اسیران نزد شما آیند, فدیه می‌ دهید و آنان را آزاد می‌ سازید! با اینکه بیرون ساختن آنان بر شما حرام بود. آیا به بعضی از دستورات کتاب آسمانی ایمان می‌ آورید, و به بعضی کافر می‌ شوید؟! برای کسی از شما که این عمل (تبعیض در میان احکام و قوانین الهی) را انجام دهد, جز رسوایی در این جهان, چیزی نخواهد بود, و روز رستاخیز به شدیدترین عذابها گرفتار می‌ شوند. و خداوند از آنچه انجام می‌ دهید غافل نیست.) (مقصود از (الکتاب), تورات است.)

[1] ابن عاشور, تفسیر التحریر و التنویر, ج1, ص591.

[2] بقره/سوره2, آیه83.

[3] بقره/سوره2, آیه85.تبعیض در احکام خدا


گفتیم قرآن مجید یهود را در برابر اعمال ضد و نقیض و تبعیضشان در میان احکام خدا شدیدا مورد سرزنش قرار داده و به اشد مجازات تهدید می‌ کند, به خصوص اینکه آنها احکام کوچکتر را عمل می‌ کردند, اما در برابر احکام مهمتر یعنی قانون تحریم ریختن خون یکدیگر و آواره ساختن هم مذهبان از خانه و دیارشان, مخالفت می‌ کردند. در حقیقت آنها تنها برای دستوراتی ارج و بها قائل بودند که از نظر زندگی دنیا به نفعشان بود, آنجا که منافعشان اقتضا می‌کرد خون یکدیگر را می‌ ریختند اما چون احتمال اسارت برای همگی وجود داشت به منظور نجات از اسارت احتمالی آینده از دادن فدیه برای آزاد ساختن اسیران مضایقه نداشتند.
اصولا عمل کردن به دستوراتی که به سود انسان است نشانه اطاعت از فرمان خدا محسوب نمی‌ شود, زیرا انگیزه آن فرمان خدا نبوده بلکه حفظ منافع شخصی بوده است, زمانی فرمانبردار از عاصی و گنهکار شناخته می‌ شود که عمل به دستوری بر خلاف منافع شخصی باشد, آنها که از چنین قانونی پیروی کنند, مؤمنان راستین هستند و آنها که تبعیض کنند سرکشان واقعی می‌ باشند, بنا بر این تبعیض در اجرای قوانین نشانه روح تمرد و احیانا عدم ایمان است.

[4] مکارم شیرازی, ناصر, تفسیر نمونه, ج1, ص331.کیفر کفر به توراتذلت و خواری دنیایی


کفر بنی اسرائیل عصر بعثت به برخی دستورات تورات, درپی دارنده ذلت و خواری دنیایی آنها بود.
واذ اخذنا میثـق بنی اسر یل... (و (به یاد آورید) زمانی را که از بنی اسرائیل پیمان گرفتیم....) ... افتؤمنون ببعض الکتـب وتکفرون ببعض فما جزا من یفعل ذلک منکم الا خزی فی الحیوه الدنیا... (.... آیا به بعضی از دستورات کتاب آسمانی ایمان می‌ آورید, و به بعضی کافر می‌ شوید؟! برای کسی از شما که این عمل (تبعیض در میان احکام و قوانین الهی) را انجا

لینک کمکی