پاورپوینت کشف الحق او الأربعون‌ (کتاب)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت کشف الحق او الأربعون‌ (کتاب) :


پاورپوینت کشف الحق او الأربعون‌ (کتاب)
کشف الحق او الاربعون ترجمه عربی کشف حق یا اربعین اثر محمدصادق خاتون آبادی (1207- 1272 ق) می‌باشد که به اهتمام آقای سیدیاسین موسوی صورت گرفته است.

فهرست مندرجات

1 - معرفی اجمالی
2 - ساختار کتاب
3 - گزارش محتوا
4 - گزارش وضعیت
5 - منبع


معرفی اجمالی


اثر, شامل چهل حدیث و ترجمه آن درباره امام مهدی عجّل‌الله‌فرجه‌الشریف و مسائل مربوط به مهدویت است.
نگارنده, با هدف آشنایی مردم با امام زمان عجّل‌الله‌فرجه‌الشریف و عمل به محتوای حدیث من مات و لم یعرف امام زمانه این احادیث را جمع آوری و به صورت حاضر در اختیار خوانندگان قرارداده است.در پایان اثر مولف تاریخ اتمام نگارش آن را 27 ذیحجه 1263 ق و مترجم 15 شعبان 1424 ق ثبت نموده‌اند.

ساختار کتاب


سنت اربعین نویسی از دوران‌های گذشته در میان علمای دین معمول بوده است. اساس اربعینیات حدیث مشهوری است که به طرق زیادی روایت شده و آن حدیث من حفظ علی امتی اربعین حدیثا فی امر دینها, بعثه الله تعالی یوم القیامه فی زمره الفقها العلما و در برخی من حفظ اربعین حدیثا فیما ینتفعون بهاکنت شفیعا له یوم القیامه می‌باشد. مولف معتقد هستند که مقصود رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم این می‌باشد که هر شخص چهل حدیث از احادیث رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم را که در مناقب و فضائل ائمه علیه‌السّلام حفظ کند, خداوند او را در روز حساب , فقیهی دانشمند و با فقها و علما محشور خواهد نمود. به همین جهت مولف به گردآوری چهل حدیث که در کتب معتبره اصحاب و علما در خصوص امام زمان عجّل‌الله‌فرجه‌الشریف از ولادت تا وقت ظهور ثبت است, اقدام و هر یک را به مناسبت شرحی مختصری نموده است.
روش مولف در نگارش احادیث بدین منوال است که سلسله سند حدیث و متن حدیث را نقل, سپس به شرح آن اقدام می‌نما

لینک کمکی